• Anasayfa
 • Zayıf Akım Sistemleri Kurulum Hizmeti

Açıklama

Zayıf Akım Sistemleri

Zayıf Akım Sistemleri, yapı içerisinde bilgi akışının sağlanması, iletişimin kurulması, kontrollerin yapılması ve güvenlik amacıyla ortaya konan bir sistem olarak kabul edilmektedir. Zayıf akım sistemleri kurulumu güvenlik kameraları, network kablolama, yangın sistemleri, hırsız alarmı, aydınlatma v.b çözümlerinde kullanılır. Bu yönüyle sistem çok yönlülüğü sağlarken insan yaşamını kolaylaştıracak bir etki ortaya çıkarmayı da sağlar. Yaşam alanınızda kaliteli bir çözüme olanak tanıması açısından zayıf akım sistemleri oldukça avantajlı bir seçenek olarak tercih edilmektedir.

Zayıf Akım Nedir?

Elektrik tesisatının bir parçası olan zayıf akım; telefon, zil, yangın alarmı ve daha pek çok sistemin çalışmasında kullanılan düşük gerilimdir. Bu sistemde kullanılan elektrik akımının çok düşük olması nedeniyle insana ya da hayvanlara çarpma ya da zarar verme gibi bir ihtimali bulunmamaktadır. Bu sistemlerin kurulmasında tercih edilen kablolar genel olarak bina içi uygulamalarla döşenmektedir. Genellikle 12V kullanılarak çalışan zayıf akımda zaman zaman 15V kullanımı da söz konusu olmaktadır.

Zayıf Akım Nerelerde Kullanılır?

Zayıf Akım Sistemi kapsamında pek çok seçenek öne çıkarken aşağıda sıralanan sistemler zayıf akım sistemlerinin en bilindik ve çok kullanılan alternatifleri arasında kabul görmektedir.

 • Akıllı Ev Sistemleri
 • Aydınlatma
 • CCTV / Güvenlik Kamera Sistemleri
 • Geçiş Kontrol Sistemleri
 • Hırsız Alarm Sistemleri
 • Rack Kabinet
 • Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri
 • Telefon / Santral
 • TV / Uydu Sistemleri
 • Yangın Alarm Sistemleri
 • Yapısal Kablolama

Teknik manada zayıf akım olarak değerlendirilse de bu sistemlerin her biri kendine has özellikler barındırmaktadır. Bu nedenle de tercih edilen sisteme bağlı olarak kaliteli bir çözüme ulaşmak en doğrusudur. Siz de bir zayıf akım sistemi tercih etmek istiyorsanız hangi alternatifi tercih edeceğinize karar vermelisiniz.

Zayıf Akım Tesisatı Nasıl Kurulmaktadır?

Pek çok tüketici açısından merak edilen detaylardan bir tanesi Zayıf Akım tesisatının kurulumunun nasıl yapıldığıdır. Çünkü zayıf akım sistemleri insan yaşamını kolaylaştırırken pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. TV, kamera, ses ya da yangın alarmı alanında tercih edilen zayıf akım sistemleri için kurulumu uzman kimseler yapmalıdır. Bu çerçevede sistem verimliliğini sağlamak ve kaliteli bir sonuca ulaşmak adına siz de beklentilerinize en iyi şekilde cevap verebileceksiniz.

Zayıf akım sistem kurulumu gerçekleştirilirken öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi söz konusu olmaktadır. İhtiyaçların belirlenmesi sonrasında süreç daha kaliteli ve başarılı bir şekilde devam eder. Belirlenen ihtiyaçlara uygun olarak zayıf akım sistemi için gerekli ekipmanın tedarik süreci başlar. Sizin de bu konuda en büyük hedefiniz kaliteli bir çözümse ekibimizden destek alarak zayıf akım sistemleri ile alakalı merak ettiklerinizi cevaplandırabilirsiniz.

Zayıf Akım Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Zayıf akım sistemleri, kurulum ve kullanımı bağlamında oldukça değerli bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede önemli olan zayıf akım sisteminin eksiksiz bir şekilde inşa edilmesidir. Sizin de tercihiniz bu konuda en doğru alternatif mi? O halde yapmanız gereken sadece profesyonel ekibimizle iletişime geçerek taleplerinizi titiz bir şekilde karşılamaktır.

Zayıf Akım Sistemi konusunda uzun ömürlülük ve kalite odaklılık en büyük arzulardan bir tanesidir. Bu nedenle de tercihinizi titiz bir şekilde yapmak ve profesyonel bakış açısıyla hareket etmek en doğrusu olacaktır. Siz de bu konuda beklentilerinize uygun bir deneyim elde etmek istemez misiniz?

O halde ekibimizle hemen iletişime geçin ve süreci titiz bir şekilde planlayın!

Diğer Hizmetlerimiz